Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dopyt po slovenských potravinách rastie, v obchodoch ale chýbajú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Jedna vec sú rôzne prieskumy,...

...iná je skutočnosť, ktorú si každý zákazník môže overiť na mieste - v obchode s potravinami.
Často nakupujem v diskontnej predajni CBA alebo v klasickej veľkej "samoobsluhe" CBA.
Z mojich skúseností a pozorovaní vyplýva, že v týchto obchodoch je:
- chlieb, pečivo, pekárske výrobky a cukrárske výrobky - čisto slovenská výroba, vo väčšine prípadov len od miestnych výrobcov, veľkovýrobcov aj menších pekární a cukrární v regióne;
- mlieko - len slovenská výroba, mliečne výrobky, syry a pod. - odhadujem 80 % slovenskej produkcie;
- minerálky a pod. - len slovenská produkcia;
- vína a tvrdý alkohol - odhadujem 80 a viac % slovenskej produkcie;
- mäso a mäsové výrobky - odhadujem 70 - 80 % slovenskej produkcie.
Nemusím ale nakupovať len v CBA, ak chcem iba slovenské potraviny. Môžem nakúpiť v rôznych malých obchodoch, ktoré sa špecializujú len a výhradne na slovenské potraviny od miestnych dodávateľov - družstvá, farmy. Tam je všetko slovenskej výroby: od zemiakov, zeleniny, ovocia, pekárskych výrobkov až po syry, slaninu, mäso, mäsové výrobky. A ak mi ale ani toto nestačí, mám na výber možnosť nakúpiť si priamo od výrobcov: z malých pekární v okolitých dedinách alebo v ich predajniach v okresnom meste, priamo v družstevných predajniach - často na družstve (napríklad vo Východnej).
+++
Určitou nevýhodou týchto nákupov je, že zaberú viac času ako keď všetko nakúpime "pod jednou strechou" niekde v Lidli, v Bille, Tescu, kauflande... - a aj mierne drahšie ceny. Ale to je prirodzená "daň" za o. i. kvalitu, čerstvosť a za výber komodít, ktoré sú vyrábané často len v malých množstvách, tak, aby pokryli záujem kupujúcich. Výhodou je, že si v týchto predajniach môžem aj objednať špecifický tovar, napr. mäsové výrobky, ktorý mi v stanovenom termíne do predajne dovezú v požadovanom množstve.
 
Hodnoť

hm

zabudli ste napisat o chybajucich vyrobcoch. a o tom, preco miznu, teda o blbej statnej politike...
 

Áno !

Už 65 % potravin na Slovensko dovážame, čiže ich u nás nevyrobíme a chýbajú. A keď chýbajú tak ich musíme doviezť a takéto zjesť aj keď nie sú slovenské. Hádam preto nebudem hladovať.
A prečo tých 65 % potravín niet ? Za Prvej Slovenskej republiky sme boli úplne sebestační v potravinách a ešte sme aj vyvážali. Pri tom nám južné Slovensko zobrali Maďari.
Potom prišla kolektivizácia, násilné zbedačovanie a likvidácia roľníkov komunistami a nedostatok. Až po roku 1965 sa situácia zlepšila, na za cenu enormných dotácií do poľnohospodárstva. Za liter mlieka nám v zime platili °3,0 Kčs a predávali ho za 3,O Kčs. To by žiadny, ani bohatý štát neuniesol. Roľníci sa z poľa stratili a tak sme bez vlastnej produkcie.
Po r. 1948 som objavil na stene jednej železničnej stanice nápis :
KOMUNISTI ! POBRALI STE NÁM STATKY, TERAZ MÁTE PRÁZDNE JATKY !!!
 
Hodnoť

 

"Takmer 60 percent spotrebiteľov považuje slovenské potraviny za kvalitnejšie ako zahraničné."

Áno, že slovenské výrobky sú kvalitnejšie je v poslednej dobe pomerne úspešný mém a ja začínam mať obavy, či nie je len obyčajným mýtom. Kvalitu by som logicky očakával najmä pri poľnohospodárskych produktoch, ktoré sa rýchlo kazia - napr. dosť pertraktované paradajky. Minule som v Kauflande kúpil domáce paradajky - veselé paradajky zo Žitného ostrova. Paradajky možno boli veselé, na ja, keď som ich jedol, som vôbec nebol veselý. Tuhé a bez chuti.
 

 

Zaujímavé a poučné. Ja už dva roky kupujem (v lete i zime - vtedy sú nehorázne drahé) takmer len paradajky zo Žitného ostrova. A väčšinou som spokojný.
 

 

Samozrejme nechcem generalizovať na základe jednej skúsenosti. Myslím si však, že ľudia sú pri hodnotení tovaru dosť zaťažení predsudkami a pritom, najmä pri paradajkách, nie je nič jednoduchšie, než v rámci rodiny občas vykonať slepý test.