Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vlakom do Bystrice rýchlosťou konského povozu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

teraz sa nebudem zastávať železníc, ale nie si objektívny. Porovnávaš cestu vlakom 3-3 1/2 hodiny s autom 2 hodiny. Pozri autobus BA-BB a cesta trvá od 2:50 do 3:30 pri počte zastávok 2-8, vlak to stihne za takmer rovnaký čas a obslúži pri tom 14 zastávok.
 

Bratislava-Žilina za dve hodiny

Skúsme iné porovnanie. Z Bratislavy do Žiliny (čo je približne rovnako ďaleko ako do B. Bystrice), to vlakom Inter City trvá dve hodiny, čiže o hodinu kratšie ako do Bystrice. Po úplnej modernizácii trate až do Žiliny sa počíta s cestovným časom približne hodinu a pol.
 

 

Opäť to nie je vhodné porovnanie, pri exaktnom porovnaní je úspora tým istým vlakom na oboch tratiach pri rovnakej vzdialenosti 15 minút, za čo vďačia modernizácií tratí na úseku BA-ZA, čo by pomohlo hneď, je zredukovanie zastávok na počet ako na tom tvojom spomínanom IC, na také 3-4 čo ako som pozeral aj funguje na EX 530 Hron http://cp.atlas.sk/detail/?p=N... ak by bolo takých spojov viac, tak potom by cesta do BA z BB trvala 3h, čo je možné spraviť aj hneď, bez modernizácie tratí, ktorá by v sk podmienkach travala min 20 rokov, čo je však za momentálnej politicko-ekonomickej situácie dosť ťažké, ak nie nemožné.

R ZA-BA 203km, čas 2:40, zastávok 9
R BB-BA 230km, čas 3:32, zastávok 16

No a čo sa týka tej úspory na ZA-BA trase, tak po obnove by mal byť čas znížený na 15 min nie na 30, teda IC 1:45, rýchlik 2:20.
 
Hodnoť

ked vyhrá Chmelár voľby

tak tam postaví maglev? alebo čo bolo cieľom tohto blogu?