Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Južné Tirolsko: Inšpirácia v turizme aj v doprave (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako v Tirolsku

ak by sme chceli mat taky turizmus museli by sme mat hlavne rakuskych politikov miesto tych nasich diletantov a aj vela ludi pracujich v turistickom ruchu by musela mat ine myslenie, potom by aj plat casom narastol a museli by sme viac chcranit auta turistov pred najazdami roznych osadnikov na parkoviskach
 
Hodnoť

 

Južné Tirolsko je úplne niekde inde ako Slovensko, vo všetkom.
 
Hodnoť

Fakt ma dojíma snaha ľudí...

ktorí nikdy nepracovali v cestovnom ruchu, ale dávajú rady a vyjadrujú sa k tejto téme. Samozrejme každý z nás cestoval a má nejaké poznatky a skúsenosti. Ale porovnávať turistický potenciál mesta Bratislavy s nejakým regiónom, ktorého územie je 20 násobne väčšie ako Bratislava , je nielen šialené ale hlavne veľmi nekompetentné. Nejde samozrejme vždy len o veľkosť územia. Turistický potenciál Južného Tirolska je obrovský. Ak nerátame 120 hradov a zámkov na jeho území, je to v zime raj pre lyžiarov. Na území sa nachádza 5 lyžiarskych stredísk, pričom Dolomity nie sú zaujímavé len pre lyžiarov, ale aj pre horolezcov v lete. V lyžiarskom stredisku Kronplatz sa nachádza najväčší európsky prírodný fitnespark; kvalitne vybudované cyklotrasy aj vo vysokohorskom prostredí sú vyhľadávané pre svoju obtiažnosť vyznávačmi vysokohorskej cykloturistiky vrátane profesionálnych cyklistov. Početné vidiecke farmy Južného Tirolska dali zase základ rozvoju vidieckej turistiky; talianska gastronómi a vinárska tradícia na tomto území dotvárajú produktovú pestrosť tohto územia z pohľadu cestovného ruchu, ktorej charakter- šport, oddych a relax v porovnaní s mestským turizmom dávajú väčšiu šancu pre opakovanú návštevnosť a tým aj k väčšiemu počtu návštevníkov na danom území. Takže pri všetkej úcte k našej Bratislave i autorovi blogu ..... porovnávame úplne neporovnateľné a vytvárame si tak nereálnu predstavu o tom, čo je možné a potrebné pre zvýšenie návštevnosti v našom hlavnom meste.
 
Hodnoť

 

Turizmus v Bratislavé je dostačný. Bratislava nie je cieľovaná ako turistický bod a tak je to správne. Máme iné miesta! Tatry hlavne. Bratislava je hlavné mesto a je cieľovaná inak. Chválabohu ja vravím, lebo povedzme si otvorene, že pekné mesto to nie je. Ani zaujímavé. Ale turizmus na Slovensku je inak v poriadku. Zase tiež nechceme aby to tu bol všade samí cudzinec. Načo? Domáci turisti stačia.
 
Hodnoť

ja teda neviem

otvoril som si street view Bolzano aj Meranoa ja tam teda vidim auta zaparkovane na chodniku. Ano je to parkovacie miesto vyznacene, ale na chodniku a cuduj sa svete aj skutre na chodniku :)
ano je to menje ako v BA, ale mozno je to aj tym, ze tam je miesto na parkovanie a v BA ani velmi nie